Ak máš záujem študovať spolu s nami sme tu pre teba...

OPENLAB COMMUNITY


Vzdelávanie je
dlhodobá investícia

Úspešné a prosperujúce krajiny sú tie, kde sú ľudia slobodní a majú k dispozícii kvalitné vzdelanie. Vďaka tomu môžu svoje vedomosti využívať na prospech všetkých. Aby sa vzdelanie stalo prioritou pre kompetentných lídrov našej krajiny, musíme aj my občania prejaviť podporu tejto myšlienke a iniciatívam. Vzdelanie je dlhodobá investícia a preto musíme začať okamžite. Celospoločenské výsledky nebude vidno hneď ale sme presvedčení, že pokiaľ na tom budeme všetci spolupracovať dlhodobo, zmena k lepšiemu sa nevyhnutne dostaví. 

V OpenLabe spájame organizácie a ľudí, ktorí vnímajú vzdelávanie ako kľúčovú oblasť pre budúcnosť Slovenska a chcú aktívne prispieť k systémovému zvyšovaniu kvality vzdelávania. Vytvárame a leadujeme spolupráce s cieľom dať študentom technologické vzdelanie pre 21. storočie. 


Spájame pre lepšie vzdelanie

Študenti,
poďte sa vzdelávať!

Vzdelávajte sa vďaka našim učebných materiálom v jednotlivých tech oblastiach
a získajte pomoc a podporu od komunity odborníkov z praxe.

Tech odborníci,
staňte sa LabMastrami!

Odovzdávajte svoj know-how mladej IT generácií ako LabMaster v OpenLabe. Budete celý školský rok (5 hod./týždeň) viesť vybraných študentov v roly mentora. 

Školy, 
otvorte si OpenLab

Ak máte záujem otvoriť OpenLab aj na Vašej škole, dajte nám vedieť. Radi sa s Vami porozprávame o vytvorení možnej spolupráce.  

Tech firmy, spolupracujte s mladými IT talentmi!

V OpenLabe sa môžete stať tech garantom a učiť študentov váš tech stack. Môžete spolupracovať na projektoch alebo osloviť študentov k spolupráci cez stáže.

Jednotlivci a firmy, podporte naše aktivity!

Ak Vám záleží na kvalite vzdelávania a rozvoji technológií na Slovensku, podporte naše aktivity a pomôžte nám pokračovať v systémovej zmene vzdelávania.

Milí rodičia, 
podporte svoje deti

Aktivity v OpenLabe môžete sledovať na našich sociálnych sieťach. Za Vašu podporu svojim deťom a našich aktivíť Vám ďakujeme!

My všetci sme OpenLab

Pridajte sa k našim aktivitám!

Popri vzdelávaní v najnovších technológiách, v OpenLabe vytvárame mnohé ďalšie príležitosti pre študentov aj učiteľov. Našim zámerom je zvyšovať kvalitu vzdelávania cez rozširovanie vedomosti a zručnosti učiteľov a zvyšovať kvalitu absolventov stredných škôl cez budovanie funkčných spoluprác s poprednými technologickými firmami. 

OpenLab Stáže

Ak ste technologická firma, môžete spolupracovať s IT talentmi z OpenLabu cez stáže (letné a celoročné).  Podporíte rozvoj šikovných študentov a tiež získate fresh energiu do tímu. Je to zároveň najjednoduchší spôsob ako inšpirovať budúceho kolegu.

Projektoví "Klienti"

Ak ste firma alebo jednotlivec s nápadom na projekt, môžete dať jeho prototyp zrealizovať študentom z OpenLabu. Tí budú počas roka na nápade pracovať pod vedením skúsených odborníkov. Vytvorený klientský prototyp môžete využiť pre svoje účely.

OpenGates

Ak vás zaujímajú výsledky našich študentov v OpenLabe, príďte sa pozrieť na verejné podujatia OpenGate, ktoré realizujeme na záver školského roka. Spoznáte študentov, otestujete ich projekty a tiež stretnete komunitu ľudí okolo OpenLabu.

Drilleo

V OpenLabe vyvíjame nástroj na testovanie a overovanie vedomostí študentov. Ak ste učiteľ alebo lektor, dokážete vytvoriť online testy, sledovať testovanie live aj zdieľať odpovede z domu. Platformu sprístupníme učiteľom.   


OpenAcademy

V OpenLabe vyvíjame vzdelávaciu platformu, ktorá umožní učiteľom, študentom alebo nadšencom vytvárať, centralizovať a zdieľať učebné materiály.  Platformu využijeme my a tiež sprístupníme všetkým. 

OpenLab Meetupy

Ak ste vývojár, startupista alebo študent, zúčastnite sa OpenLab Meetupov, stretnutí tech komunity v Bratislave. Odborníci a mladé IT talenty si zdieľajú “know-how”, networkujú, učia sa od najlepších a navzájom.

Podporte OpenLab

Vďaka podpore verejnosti a partnerov dokážeme OpenLab otvárať pre ďalších študentov a tak krok po kroku prinášať systémovú zmenu technologického vzdelávania na Slovensku. Za Vašu pomoc pri napĺňaní našej vízie Vám ďakujeme!

Podporte naše aktivity Vašimi 2% z dane. Všetky potrebné informácie nájdete tu:   2% z dane za rok 2019

Podporte nás finančne

Jednorázovým alebo pravidelným finančným darom nám pomôžete uhradiť napríklad propagáciu programu, podujatia OpenGate alebo rozširovanie kapacít pre vytvorenie príležitostí ďalším študentom. Svoj finančný dar nám môžete zaslať cez portál

ĽudiaĽuďom.sk

 Ďakujeme! 

Podporte nás materiálne

Darovať nám môžete notebooky, tablety a smartphony, ktorých na školách nie je nikdy dosť. Budeme vďační aj za pomoc poskytnutím služby pro bono alebo so zľavou a tiež veľmi uvítame pomoc s rekonštrukciou labov na školách.
Ozvite sa nám na

info@openlab.sk

Darujte nám svoj čas

Staňte sa našim dobrovoľníkom. Radi Vás spoznáme a porozprávame sa o tom, ako by ste nám mohli pomôcť s ohľadom na to, čo Vás baví a kde sa chcete rozvíjať. V OpenLabe máme skvelých dobrovoľníkov, ktorých pomoc je pre nás veľkým prínosom.
Ozvite sa nám na 

info@openlab.sk

     V prípade záujmu o podporu, partnerstvo alebo ďalšie informácie sa obráťte na exekutívnu manažérku OpenLabu:
     Barbora Rusiňáková  |  barbora@openlab.sk  | +421 907 909 385

OpenLab posúva možnosti vzdelávania

V OpenLabe študentov učíme najnovšie technológie. Zároveň im dávame veľkú slobodu, pričom ich vedieme k zodpovednosti a samostatnosti, učíme ich princípy partnerského prístupu, pracovať v tíme, trénujeme ich schopnosti sebareflexie a podnecujeme ich kreativitu. Takto študentov pripravujeme osobnostne aj tech zručnosťami na veľké veci, ktoré môžu v budúcnosti tvoriť. 

7

OpenLabov

100

študentov

7

LabMastrov

3

mestá


Kto stojí za OpenLabom?

OpenLaby vytvárame úzkou spoluprácou medzi strednými odbornými školami a technologickými firmami v danom regióne. 
Toto sú naši kľúčoví partneri. 


Naša vízia

Zdieľame spoločnú myšlienku, že otvorený prístup a kvalitné vzdelanie sú základom úspechu jednotlivca ako aj prosperujúcej spoločnosti. Uvedomujeme si, že ak chceme niečo zmeniť, musíme ísť príkladom. Preto sme vytvorili inovatívny vzdelávací systém. Našim cieľom je rozšíriť tieto princípy na všetkých úrovniach škôl a nastaviť štandard vzdelávania v slovenskom školstve. 
Naša motivácia vyplýva z 3 základných dôvodov:

Celospoločenský rozvoj

Všetko čo robíme, zdieľame verejne.

Učenie praxou

Študentov vedieme k tímovému riešeniu problémov.

Rozvoj talentu

Vytvárame šikovné tímy schopné riešiť veľké problémy.

Ďakujeme za podporu!

Prihláste sa do nášho newslettera a budete mať

čerstvé informácie o živote v OpenLabe